Modne okulary

Posted on

Okulary pełnią nie tylko funkcję korekcyjną. To również ozdoba, która podkreśla urodę, nadaje styl czy wyraża upodobania. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje takich okularów, które będą współgrały z ich osobowością i podkreślały gust. Właśnie z tego względu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się okulary sygnowane nazwami najsłynniejszych światowych marek.

Okulary z najsłynniejszych domów mody

Gdzie szukać najmodniejszych okularów? Najlepiej udać się do dobrego optyka czy salonu z okularami. Z pewnością znajdziemy tam okulary Gucci, Chanel, Prada czy innych znanych marek. Wybierając nowe okulary, warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy dopasują zarówno rozmiar, kształt jak i układ oprawek do kształtu twarzy. podpowiedzą również, jakie okulary będą najlepsze do noszenia na co dzień, a jakie do czytania czy pracy przy komputerze.

Dobierając okulary przeciwsłoneczne warto pamiętać o tym, by posiadały one odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV

Najmodniejsze okulary to dziś niemal nieograniczona liczba wzorów i kolorów. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – czy to neutralne, delikatne oprawki, czy też kolorowe wzory wyrażające naszą osobowość lub też mające ożywiać codzienne stylizacje. Wiele osób decyduje się na wybór kilku par okularów przeznaczonych do różnego rodzaju stylizacji i okazji.

Okulary przeciwsłoneczne znanych marek

Markowe okulary to nie tylko modele korekcyjne. To również okulary przeciwsłoneczne – zarówno te ze szkłami korekcyjnymi, jak i neutralne, do ochrony przed słońcem bez funkcji korekty wzroku. Każdego roku projektanci przedstawiają nowe modele na sezon letni, które są dopasowane do najgorętszych trendów w modzie. Można więc dopasować nowe okulary do najnowszych letnich stylizacji, ale także postawić na tzw. total look z wybranego domu mody i skompletować odzież na najnowszy sezon w całości u wybranego projektanta. Okulary Gucci, Prada czy Dior doskonale skomponują się z najmodniejszymi strojami plażowymi tych samych marek. Wielbiciele haute couture z pewnością chętnie postawią na to rozwiązanie, poszukując spójności w swojej garderobie.

Dobierając okulary przeciwsłoneczne warto pamiętać o tym, by posiadały one odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Informacja o filtrze powinna znajdować się na szkłach (jeśli kupujemy okulary bez funkcji korekty wzroku).

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie nowych okularów? Przede wszystkim o tym, by odkładać nienoszone okulary do specjalnego opakowania i dbać o to, by szkła nie uległy zniszczeniu. Dzięki temu nasze markowe okulary będą pięknie wyglądać i będą służyć na co dzień przez długi czas.