Jakie oprawki najlepiej wybierać?

Posted on

Od wielu lat istnieje podstawowa zasada, która mówi o tym iż odpowiednio dobrane oprawki powinny stanowić swoim kształtem kontrast dla naturalnych rysów twarzy. Z tego powodu w przypadku twarzy prostokątnej czy kwadratowej trzeba dobrać oprawki okrągłe i delikatne. Powinny one złagodzić surowy wygląd twarzy. W przypadku gdy twarz jest owalna czy okrągła, najlepiej będzie kupić okulary oprawki ze strony eyewear24.net kwadratowe bądź prostokątne.

Okulary oprawki – jakie wybrać?

Istnieje kilka cennych wskazówek, które pomogą nam dobrać najlepsze oprawki do naszego typu twarzy. Warto jednak pamiętać, iż rady zapisane mają jedynie charakter poglądowy. Istotna będzie kwestia, żeby dobrać oprawy zgodnie z naszym gustem. Musimy się w nich przede wszystkim dobrze czuć. Jeżeli mamy kwadratową twarz, to najlepiej kupić oprawki lekko zaokrąglone. Dobrym wyborem będą modele o owalnym kształcie. Mowa tutaj o takich okularach, które przypominają kocie oczy. W ten sposób można bardzo skutecznie złagodzić kanciaste rysy twarzy. Najlepszym wyborem będą takie oprawki, które są zaokrąglone u dołu. Natomiast ich górna linia powinna układać się na linii brwi. W ten sposób optycznie wydłużymy linię szczęki oraz odwrócimy skutecznie od niej uwagę. Jeżeli jednak mamy twarz okrągłą, która charakteryzuje się jednakową wysokością oraz szerokością, najlepiej będzie kupić oprawki podłużne, prostokątne z szerokimi zausznikami. Warto pamiętać o tym, żeby kupować oprawy o kanciastych i prostych kształtach. Dzięki temu skutecznie zmniejszymy wrażenie krągłości. Ponadto wyeliminuje się wrażenie pulchności twarzy.

Twarz owalna to zdecydowanie faworyt urody, bowiem charakteryzuje się ona idealnymi proporcjami. Czoło nie będzie zbytnio szersze od żuchwy. Ponadto występuje delikatnie zaokrąglona linia włosów. Szerokość twarzy jest około 1,5 razy krótsza od jej długości. Ponadto wyraźnie widoczne są kości policzkowe. W takim przypadku powinny pasować praktycznie wszystkie oprawki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że oprawy nie mogą być szersze od obrysu twarzy. W innym przypadku zakłócimy jej naturalne proporcje. Warto też zaznaczyć, że oprawki najlepiej kupować w sprawdzonych i renomowanych sklepach. Dzięki temu można uzyskać gwarancję jakości okularów. W Polsce znajduje się wiele sklepów, które sprzedają oprawki dobrej jakości. Solidny materiał sprawi, że będzie można je zakładać przez wiele sezonów. Ponadto będą odporne na drobniejsze uszkodzenia. Należy wystrzegać się przed kupnem podrabianych oprawek, które są wątpliwej jakości.