Jak chronić oczy przed mocnym światłem?

Posted on

Każdy, kto ma wadę wzroku, wie, jak trudno jest pogodzić jej korekcję z ochroną oczu przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nie ma przecież możliwości równoczesnego używania dwóch par okularów. Trudno wyobrazić sobie wygodne noszenie równocześnie dwóch par okularów. W związku z tym osoby noszące okulary korekcyjne muszą decydować, czy ich widzenie bardziej ogranicza wada wzorku, czy też rażące światło. Jak chronić przed nim oczy? Jakie okulary się przydadzą?

Dobrze dobrane okulary korekcyjne przeciwsłoneczne

Każdy, kto ma wadę wzroku, wie, jak trudno jest pogodzić jej korekcję z ochroną oczu przed silnym promieniowaniem słonecznym

Od pewnego czasu nie trzeba już wybierać pomiędzy okularami, których szkła są przeznaczone do poprawy widzenia a takimi, które hamują zbyt intensywne światło słoneczne. Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne w swojej ofercie ma większość optyków. Bez trudu można więc zamówić u nich klasyczne okulary oraz szkła z tą samą mocą, oraz filtrem chroniącym przed światłem. Dzięki temu można mieć drugą parę okularów, która doskonale sprawdzi się przez całe lato, podczas spacerów w śniegu czy podczas prowadzenia samochodu. Okulary przeciwsłoneczne do korekcji wzorku powinny być dobrane w dokładnie taki sam sposób jak te tradycyjne. Tylko tak mogą gwarantować dobre widzenie. Z tego powodu w rzeczywistości nigdy nie powinno kupować się okularów przeciwsłonecznych na bazarach, w marketach czy w drogeriach. Zdecydowanie lepsze będą te dobrane przez profesjonalistę w salonie optycznym. Tylko wtedy można mieć pewność, że będą one gwarantowały odpowiedni poziom ochrony oraz że ich stosowanie nie zwiększy zdiagnozowanej wcześniej wady.

Specjalne przesłony do okularów

 

Z pewnością okulary przeciwsłoneczne korekcyjne będą wyglądały dużo lepiej niż takie ze zsuwaną przesłoną, które obecnie są pewnym reliktem minionych lat

Jeśli nie chcesz mieć drugiej pary okularów, to możesz też rozważyć zakup okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych, które są dodatkowo wyposażone w drugi komplet szkieł. W razie potrzeby są one po prostu nakładane na szkła korekcyjne i stanowią na nich dodatkowy filtr. Takie rozwiązanie jest:

  • wygodne, bo możesz mieć tylko jedne okulary,
  • ekonomiczne, bo nie potrzeba drugich oprawek,
  • niemodne – okulary z dodatkowymi szkłami były modne kilkadziesiąt lat temu.

Z pewnością okulary przeciwsłoneczne korekcyjne będą wyglądały dużo lepiej niż takie ze zsuwaną przesłoną, które obecnie są pewnym reliktem minionych lat. Z tego powodu zdecydowanie lepiej jest patrzeć w przyszłość i sięgać po nowoczesne rozwiązania chroniące wzrok. Z pewnością takie rozwiązanie będzie bezpieczniejsze i równocześnie będzie lepiej pasowało do nowoczesnych stylizacji. Z pewnością takie okulary będzie łatwiej dopasować do młodzieżowych oraz do eleganckich zestawów ubrań.